Aynı aileden 3 kişinin araç içerisindeki ölüm nedenleri belli oldu

Şanlıurfa'da bir panelvanda ölü bulunan aynı aileden 3 kişinin araç içerisindeki ölüm nedenleriyle ilgili Şanlıurfa Valiliği'nden açıklama geldi. Valilik, ailenin taş ocakta yaktıkları odun ve kömürden sızan karbonmonoksit gazından zehirlenerek hayatını kaybettiğini duyurdu.

Aynı aileden 3 kişinin araç içerisindeki ölüm nedenleri belli oldu

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, 21 Şubat'ta merkez Karaköprü ilçesine bağlı kırsal Buğday Höyük Mahallesi'ndeki Atatürk Barajı Göleti'nin kenarında bir panelvanda biri çocuk 3 kişinin ölü bulunduğu anımsatıldı.

Araçtakilerin balık tutmak ve piknik yapmak için baraj kenarına geldiği belirtilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Panelvan tipi araç ile balık tutmak ve piknik yapmak için gelen 1'i çocuk 3 kişilik bir aile, araç içerisine koydukları ısınmak amaçlı taş ocağı çay mangalını, odun ve kömür ile yakmak suretiyle uyumaları üzerine sızan karbonmonoksit gazından zehirlenerek hayatını kaybetmiştir. Söz konusu olayda kullanılan taş ocağı çay mangalının, açık arazide yemek pişirmek veya su ısıtmak amaçlı kullanılması gerekirken, kapalı bir alanda amaç dışı kullanılması sonucu bir ailenin yok olmasına neden olmuştur."

Kaynak: AA

Güncelleme Tarihi: 23 Şubat 2021, 12:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8