banner39

70'lik 'tırnakçı'ya çifte ceza

Ankara'da "tırnakçılık" adı verilen yöntemle yankesicilik yaparken yakalanan 70 yaşındaki kişiye aynı zamanda 65 yaş ve üstü vatandaşlar için getirilen sokağa çıkma yasağını da ihlal ettiği için para cezası kesildi ve ev hapsi kararı verildi.

70'lik  'tırnakçı'ya çifte ceza

Ankara Asayiş Şube Müdürlüğü Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği ekipleri, Pursaklar ilçesinde Ramazan Bayramı öncesi "tırnakçılık" adı verilen yöntemle gerçekleştirilen yankesicilik olaylarının failini belirlemek yürüttüğü çalışmada, olayların failinin C.Ö. (70) olduğunu tespit etti. 

Yankesicilik anları güvenlik kameralarına yansıdı

Şüpheli C.Ö'nün, fitre verme bahanesiyle yakınlık kurduğu mağdurlarından "tırnakçılık" adı verilen yöntemle para çaldığı kaydedildi.

Tanınmamak için şapka ve koronavirüs salgınından korunuyormuş gibi maske takan şüphelinin yankesicilik yaptığı anlar güvenlik kameraları tarafından kaydedildi.

Sokağa çıkma yasağını ihlalden de ceza kesildi

65 yaş ve üstü vatandaşlar için getirilen sokağa çıkma yasağını da ihlal eden C.Ö'ye para cezası kesildi ve ev hapsi kararı verildi.

Polis, C.Ö'nün ilk suçunu 17 yaşında işlediğini, o günden beri "tırnakçılık" adı verilen yöntemle hırsızlık yaptığını da kayıtlardan belirledi.

Kaynak: AA

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner42

banner19

banner43

banner46