2'de 2

Fenerbahçe cezalı Hasan Ali yerine Köybaşı değişikliği ile çıktı. Aynı Malatya maçında olduğu gibi erken golü de buldu. Bu dönemde Fenerbahçe kendi sağından Dirar, Isla ve o bölgeye yanaşan Ekici ile yaptığı üçgenler ile Göztepe'nin sol kanadını felç etti. Bu duruma Göztepe'de sol önde oynayan Halil'in savunmaya destek vermemesi yardımcı oldu. İlk yarının ilk yarısından itibaren Göztepe kendi sağından oynamayı hatırlayınca oyunun üstünlüğünü eline aldı. Bunda Fenerbahçe'nin savunmadan çıkarken yaptığı top kayıplarının payı büyüktü. Fenerbahçe'de savunmada rakipten gelen uzun toplarda ilk toplara müdaheleye çıkan Roman'in yüksek toplarda başarısızlığı Malatya maçından sonra bu maçta da büyük sıkıntı olarak gözüktü.

İkinci yarının başında Göztepe 10 kişi kalınca beklenti Fenerbahçe'nin oyunun kontrolünü alacağı yöndeydi. Ancak Yasin-Halil değişikliği ile Göztepe maçta oyunun üstünlüğünü eline aldı. Bu noktada beklenti sarı kartlı Ayew ve yorulan Ekici'nin çıkması iken sahanın en iyilerinden Benzia ve Ayew çıkıp Moses ve beklendiği gibi Tolgay oyuna girdi. Fenerbahçe iyi oynamadığı bu dakikalarda Moses-Jailson işbirliği ile ikinci golü bulunca bu sezon ilk defa iki kez üst üste kazandı. Oyuna sonradan giren Moses asıl yeri olmayan sol kanatta gol attı ancak asıl yeri sağ kanatta oynamasi gerektiği çok net. Tolgay tek antrenmanla risk almadan oynadı.

Takımın en enerjik ismi Sadık'ın sakatlığı şansızlık. Kayseri deplasmanında tandem Skirtel ile iyiyse Sadık ya da Serdar olur. Serdar'in Sadık sakatlanınca girmemesi hazır olmaması nedeni ile mi yoksa hocanın riske girmek istememesi mi bu hafta belli olacak. Bence Benzia iki haftadır oynadığı pozisyonda çok daha faydalı oluyor. Takım hala fizik olarak düşük ancak moral olarak yükseldi. İlk yarıda kadro dışı kalan Dirar hala takımın en diri olanı. 

Bu diziliste Topal/Jailson, Ekici/Zajc, Moses/Ayew Sadık/ Serdar birbirlerinin alternatifi olur. Dirar,Soldado, Skirtel, Hasan Ali alternatifi olmayan oyuncular.

Bir haftada iki haftaiçi maçına rağmen tribünlerin dolması önemli ancak Fenerbahçe hala düzeldi denilemez. Düzelen en önemli şey takımın yönü.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ömer ünaldı
Ömer ünaldı - 6 ay Önce

Hocam, Malatya ikinci yarının ilk 10 dakikası dışında, oyunun kontrolünü ne zaman eline alabildi Allah’ını seversen?

banner8

banner19

banner6

banner17